Beržoras

Beržoras

Adresas

Beržoras. Žemėlapyje pažymėta Šv. Stanislovo bažnyčia, liaudies architektūros paminklas.

GPS

56.025373355542, 21.812179684639

Adresas

Beržoras. Žemėlapyje pažymėta Šv. Stanislovo bažnyčia, liaudies architektūros paminklas.

GPS

56.025373355542, 21.812179684639

Beržoras – kaimas Plungės rajono savivaldybės teritorijoje, Platelių seniūnijoje, 2 km į pietus nuo Platelių miestelio. Urbanistikos paminklas. Seniūnaitijos centras. Yra girininkija, keletas kaimo turizmo sodybų. Beržoras išsidėstęs Žemaitijos nac. parko teritorijoje, pietvakariniame Platelių ežero krante, į pietus nuo kaimo telkšo Beržoras.

Apylinkės labai vaizdingos – mišku apaugusios kalvos, tarp jų išsibarstę ežerėliai – ne veltui vadinamos Žemaitijos Šveicarija. Miesteli garsina ir Šv. vyskupo Stanislovo bažnytėlė, statyta 1746 m. iš tašytu eglinių rąstų – liaudies medinio klasicizmo šedevras. Su Beržoro bažnyčios pastatymu ir miestelio įsikūrimu siejami įvairiausi padavimai.

Pasak vieno jų, kadaise piemuo pamatė beržo viršūnėje Marijos pa­veikslą. Piemuo pranešė apie tai artimiausiam kunigui. Šis parvežė pa­veikslą į Platelių bažnyčią, bet netrukus jis dingo ir vėl atsirado to paties beržo viršūnėje. Žmonės tą beržą nukirto, o toje vietoje pastatė koplyčią ir pakabino joje stebuklingąjį Marijos paveikslą. Vėliau šalia koplyčios buvo pastatyta ir medinė bažnyčia. Apie bažnyčią ėmė pamažu kurtis gyvenvietė, kuriai prigijo Beržoro vardas. Sakoma, kad po didžiuoju bažnyčios altoriumi tebėra to nepaprasto beržo kelmas, o kiti tiki, kad jis leidžia atžalas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *