Prienų piliakalnis

Prienų piliakalnis, Birgėkalnis, Burgakalnis

Adresas

Prienų piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta

GPS

55.5021111, 22.4389167

Adresas

Prienų piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta

GPS

55.5021111, 22.4389167

Prienų piliakalnis dar vadinamas Birgėkalnis įrengtas atskiroje kalvoje, stūkso Šilalės rajone, Kaltinėnų seniūnijos, Prienų kaime, piečiau magistralės A1, lengvai pastebimas nuo jos.

Piliakalnio aikštelė ovali, pailga rytų-vakarų kryptimi. Šlaitai statūs, viršutinėje 4­5 m aukščio dalyje pastatinti.

Piliakalnis apardytas arimų, bulviarūsių, rytinis kraštas nukastas tiesiant Kaltinėnų-Upynos kelią. Piliakalnis dirvonuoja, vakarinis šlaitas apaugęs lapuočiais.

Pasakojama, kad šis germaniškos kilmės vardas atsirado dar kryžiuočių laikais. Jie žygiuodami iš Upynos žmonių vis klausdavo, kur čia yra „Burg“ (pilis). Žemaičiai vokiškai nesuprato ir nukreipdavo žygeivius pas burtininkę, gyvenusią prie Skuburlės. Šioji vokiečius paversdavo vabalais ir priversdavo juos burgzti. Nuo to laiko kalną Burgkalniu vadina.
Dar pasakojama, kad čia Karšuvos tijūno paliepimu buvusi pastatyta pilis. Priešai niekaip neįstengdavo karšuviškių įveikti, pilies užimti, todėl ją prakeikė. Pilis nugrimzdo į kalno požemius. Ilgainiui žmonės ją ir jos gyventojus užmiršo. Bet štai kartą prie piliakalnio gyvulius ganė piemenaitė ir piemenukas. Vidurdienį jiedu susėdo ant kalno atsipūsti, staiga iš kalno iškilo nuostabi mergina — pilies valdovė. Ji pakvietė piemenukus į požemius. Aprodžiusi savo rūmus, ji dar apdovanojo vaikus dailiais drabužiais ir tik tada iškėlė kalno paviršiun.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *