Papilės penkiolikakamienė liepa

Papilės penkiolikakamienė liepa

Adresas

Papilės penkiolikakamienė liepa. Žemėlapyje pažymėta tiksli liepos vieta.

GPS

56.1475355, 22.7851785

Adresas

Papilės penkiolikakamienė liepa. Žemėlapyje pažymėta tiksli liepos vieta.

GPS

56.1475355, 22.7851785

Papilės penkiolikakamienė liepa – išskirtinė liepa, auganti Ventos regioniniame parke Akmenės rajone, Papilės miestelyje. Medis auga likusioje Papilės dvaro parko dalyje, Liepų gatvėje, dešiniajame Ventos upės krante. Šalia yra renginių vieta su dengta pakyla. Greta senosios auga nauja daugiakamienė liepa.

Penkiolikakamienė liepa – valstybinis gamtos paveldo objektas. Objektas pažymėtas miestelio gatvėse rodyklėmis, šalia pastatytas informacinis stendas.

Daugiakamienės liepos amžius – apie 150 metų. 2015 m. vasaros duomenimis, yra likę 13 augančių kamienų ir 1 nuvirtęs. Kamienai yra 0,3 m storio ir apie 23 m aukščio. Liepa sparčiai sensta, plečiasi keras, kamienų augimo kampas kasmet didėja, krypsta į šonus, šaknis silpnina puvinys.

Iki 1982 m. liepa turėjo šešiolika kamienų, 2007 m. vasarą ji buvo trylikos kamienų, tačiau tradiciškai liepa tebevadinama Penkiolikakamiene.

Manoma, kad 1870 m. V. Butkevičius priešais Papilės piliakalnį pasodino parką, bet liepa ten jau galėjo augti. Iki 1842 m. parkas ir dvaras priklausė Žemaitijos vyskupui. Niekas tiksliai nežino, kokio amžiaus šis medis iš tikro yra. Dauguma šio parko medžių neišliko. Vienas iš nedaugelio likusių – būtent ši įžymi visoje Lietuvoje penkiolikakamienė liepa. Kadaise žmonės ją vadino „Dvylika brolių“. Ir šis pavadinimas, deja, kuo toliau, tuo darosi teisingesnis.

Šis medis svarbus vietos gyventojams, kadangi šalia jo vyksta Papilės šventės, susitikimai, penkiolikakamienė liepa mena ne vienos kartos pasakojimus, ją lanko gausiai iš kitų Lietuvos kampelių užklystantys žmonės.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *