Kapstato ežeras

Kapstato ežeras, Lagis

Adresas

Kapstatas. Žemėlapyje pažymėtas lieptas į ežerą iš Endrijavo miestelio pusės

GPS

55.702684535008, 21.734390258789

Adresas

Kapstatas. Žemėlapyje pažymėtas lieptas į ežerą iš Endrijavo miestelio pusės

GPS

55.702684535008, 21.734390258789

Klaipėdos rajono savivaldybės rytinėje dalyje, prie senojo Žemaičių plento, Endriejavo miestelio šiauriniame pakraštyje, tyvuliuoja Kapstato ežeras, dar vadinamas Laigiu. Jo plotas 43 ha, ilgis 1,2 km, didžiausias gylis 2,4 m. Krantai žemi, rytinis miškingas. Į ežerą įteka Dievupis, išteka Veiviržas.

Vietovardis Kãpstatas kildinamas iš tokio pat žodžio, reiškiančio „vieta, aptverta nusmailintais kuolais“. Pavadinimas Laigis siejamas su laigoti („šokti“), laigyti („šokinėti, bėgioti, siausti“), laiginti („raginti, skubinti“).

Padavimas mena, kad toje vietoje, kur dabar Kapstatas, seniau buvusi didelė graži lanka. Kartą per pačią šienapjūtę pas darbininkus atėjo vokietukas ir sako: „Skubinkitės, skubinkitės, tuoj čia pareis didelis svetys!“ Ir taip jis šnekėjo žmonėms visą savaitę. Kai žmonės nušienavo tą lanką, užėjo juodas didelis debesis, sustojo virš tos lankos ir nebesijudina iš vietos. Pradėjo visi kalbėti, kad reikia įspėti debesies vardą, tuomet jis pasitrauks. Na ir spėliojo visi kaip tik beišmanė! Bet niekas negalėjo to vardo įminti. Buvo viena pusiau apakusi močiutė. Ji eina ir eina to debesies žiūrėti. Veizėjo, veizėjo ir sako: „Kap status!“ Sulig tais žodžiais debesis garsiai šniokšdamas nusileido ant tos lankos. Taip ir atsirado Kapstato ežeras.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *