Treigių piliakalnis

Treigių piliakalnis, Eržinkalnis, Kaštaunalis, Sarviečiai

Address

Treigių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.6066944, 22.1991667

Address

Treigių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.6066944, 22.1991667

Treigių piliakalnis, dar vadinamas Eržinkalniu, Kaštaunalių, Sarviečių vardais – piliakalnis ir gyvenvietė Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje, Laukuvos seniūnija. Pasiekiamas keliu Laukuva – Treigiai, yra prieš Treigius, pasukus prieš kanalizuotą upelį į dešinę šiaurės vakarų kryptimi, už 200 m.

Piliakalnis įrengtas aukštumos krašte, Lokystos kairiajame krante, ties jos intaku Virkule. Piliakalnis apaugęs pavieniais medžiais, likusiais po kirtimo. Pietvakariniame šlaite įrengti laiptai.

Pietvakarinėje ir pietrytinėje papėdėse, 4,5 ha plote yra papėdės gyvenvietė. Į šiaurės rytus nuo piliakalnio yra Sargute vadinama kalva.

Istorija

Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu – II tūkstantmečio pradžia.

Padavimai ir legendos

Įdomesnių pasakojimų apie šį piliakalnį neteko išgirsti, nors kai kurie spėlioja, kad čia yra buvusi garsioji Gnetenės pilis. Šią pilį valdęs Traidenis, vėliau kritęs kovos lauke netoli Tverų. Čia taip pat randama šiek tiek iškasenų, dau­giausia papuošalų.

5 1 balsas
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Seniausius
Naujausius Daugiausiai įvertintus
Žiūrėti visus komentarus
View all comments
Gintautas
Gintautas
1 month ago

Eržilkalnis, primena Treigių piliakalnio gynybos padavimą. Jame pasakojama apie trejus metus tamsoje augintą arklį (iš čia ir Treigių pavadinimas). Kai kryžiuočiai apgulė pilį ir ilgai negalėjo jos paimti, žemaičiai padabintą arklį paleido į priešo stovyklą. Niekada šviesos nematęs eržilas ėmė blaškytis, sukėlė didelį sąmyšį. Kol kryžiuočiai bėgo gaudyti išsilakstančių savo arklių, pilies gynėjai su aplink miškuose pasislėpusių į talką atėjusių kaimynų pagalba puolė juos ir nugalėjo. 

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x