Gabrieliškių piliakalnis

Gabrieliškių piliakalnis, Viškalnis

Adresas

Gabrieliškių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.2946667, 23.1925833

Adresas

Gabrieliškių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.2946667, 23.1925833

Gabrieliškių piliakalnis su gyvenviete, vadinamas Viškalniu – piliakalnis ir gyvenvietė  Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje, į šiaurė nuo Žvirgždžių kaimo, Girkalnio seniūnija. Pasiekiamas keliu Girkalnis – Plingiai Naukaimyje pasukus į kairę pietų kryptimi, pavažiavus 700 m – yra į kairę, šiaurės rytuose.

Piliakalnį sudaro atskira kalva. Ovali, lygi piliakalnio aikštelė turi 35 m ilgio, 25 m pločio ir užima apie 700 m2 plotą. Gana statūs piliakalnio šlaitai yra apie 10 m aukščio. Tyrinėjant nustatyta, kad gyvenamieji pastatai, iš kurių buvo likę tik židiniai, stovėjo įvairiose aikštelės vietose. Prie šių židinių buvo rastos duobės, kuriose buvo aptikta apdegusių kviečių, rugių, avižų ir soros grūdų. Piliakalnio kultūriniame sluoksnyje buvo atrasta dviejų laikotarpių dirbinių. Iš jų pirmiesiems naujosios eros amžiams, kai piliakalnis dar tebebuvo gimininės bendruomenės gyvenvietė, skirtina: lipdytoji, rauplėtoji bei gnaibytinė keramika, geležiniai peiliai, pjautuvai, keli svaidomųjų iečių antgaliai, o taip pat Romos Trajano (53 — 117 m.) ir Marko Aurelijaus (121 — 180 m.) monetos. Piliakalnyje atrasti Romos pinigai nusako, kad eros pradžioje yra turėję prekybos santykius su Romos imperija.

IX—X amžiuje Gabrieliškių piliakalnyje, matyti, jau buvo apsi­gyvenęs feodalizuojantis žemvaldys. Jis piliakalnio šlaitus padarė statesnius, kad jie sunkiau butų įveikiami. Šiam laikotarpiui priklauso žiestinė banguotoji keramika, kryžminiai smeigtai, žvagučiai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *