Papilės II piliakalnis

Papilės II piliakalnis, Pašalpos kalnas

Adresas

Papilės II piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

56.1483611, 22.7943889

Adresas

Papilės II piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

56.1483611, 22.7943889

Papilės II piliakalnis (arba Pašalpos kalnas) yra Akmenės rajone, Ventos dešiniajame krante, Papilės gyvenvietėje. Pasiekiamas Papilės centre ties paminklu S. Daukantui pasukus J. Basanavičiaus gatve į kairę pietų kryptimi, pavažiavus 150 m yra priekyje už sankryžos.

Antrasis Papilės piliakalnis yra Ventos dešiniajame krante, jos santakoje su bevardžiu upeliu, 1 km į rytus nuo pirmojo piliakalnio. Išlikusi piliakalnio dalis yra labai suardyta, joje sunku įžiūrėti piliakalnio požymius. Aikštele laikomas aukštumos smaigalyje esantis 20 m ilgio rytų-vakarų kryptimi ir 13 m pločio rytiniame gale trikampis plotas, kurio rytiniame krašte yra 5,5 m aukščio nuo aikštelės, 2 m aukščio išorėje, 28 m ilgio, 10 m pločio kauburys ­ galbūt labai suardytas pylimas. Už jo į rytus literatūroje nurodoma 30 m ilgio rytų-vakarų kryptimi ir 28 m pločio rytiniame gale priešpilio aikštelė, su rytiniame krašte esančiu 28 m pločio, iki 1,5 m aukščio kauburiu, priešpilio neprimena. Šlaitai statūs, iki 13 m aukščio (pietuose nuo Ventos). Nei piliakalnyje, nei jo aplinkoje kultūrinio sluoksnio neaptikta. Piliakalnis apaugęs jaunais lapuočiais medžiais ir dygiais krūmeliais, spėjamas papilys dirvonuoja.

Istorija

Piliakalnis primena natūralų kranto kyšulį suardytu vakariniu galu. P. Višinskis mini, kad Pašalpos kalnas buvęs tokio pat dydžio kaip pirmasis piliakalnis, tik iš jo XIX a. buvo vežamas žvyras, kasami bulviarūsiai, rasta daug įvairių metalinių daiktų.

Padavimai ir legendos

Pasakojama, kad jį žmonės nukasę lobių ieškodami. Ant kalno sėdėdavę ubagai ir prašydavę, kad juos sušelptų.

Nuo piliakalnių supylimo ir čia buvusios pilies miestelis gavo Papilės vardą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *