Kategorija:Akmenys
Barstyčių akmuo Barstyčių akmuo arba Puokės akmuo – didžiausias riedulys Lietuvoje, Puokės kaime, Vidurio Žemaičių aukštumos šiauriniame pakraštyje. Akmuo sudarytas iš lauko špato, kvarco, žėručio. Ledynų atvilktas iš Fenoskandijos uolyno, esančio Skandinavijoje. Akmuo taip pat įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Šis milžiniškas akmuo sveria net 680 tonų. Didžiulis riedulys guli tarp moreninių kalvų esančiame šlapiame bei durpingame slėnyje. Istorija 1957 m. gale prie Barstyčių aptiktas didžiulis…
Peržiūrėti daugiauLygumų akmuo Lygumų akmuo stūkso Zarasų rajono savivaldybėje, Lygumų miške, netoli Stelmužės dvaro, prie keliuko Stelmužė–Suviekas, nuo Stelmužės ąžuolo į šiaurinį parko pakraštį 1,6 km. 18 m ilgio, plačiu paviršiumi. Yra manoma, jog akmuo savo dydžiu gali lenkti Puntuką, kadangi didžioji jo dalis yra po žeme, o archeologų akmuo kol kas nėra tyrinėtas. Legendos ir padavimai Tai įvyko labai…
Peržiūrėti daugiauAkmuo su Velnio pėda Akmuo su Velnio pėda guli Plungės rajono savivaldybės teritorijoje, apie 0,5 km į rytus nuo Mikytų, Žemaitijos nacionaliniame parke, Mikytų kraštovaizdžio draustinyje. Tai mitologinis 3,4 x 3,6 m riedulys, jo viršuje yra du įdubimai, primenantys žmogaus pėdą, vadinamas Velnio arba Laumės pėda. Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai…
Peržiūrėti daugiauJagėlonių akmuo, vadinamas Gaideliu – mitologinis akmuo Jagėlonių kaime (Kietaviškių sen.), Elektrėnų savivaldybėje. Akmuo slūgso atviroje vietoje tarp dviejų sodybų, prie kelio 4718 Semeliškės–Jagelonys–Mūro Strėvininkai–Žiežmariai , pažymėtas mediniu ženklu. Natūralus riedulys – šviesiai rausvas, vidutinio grūdėtumo granitas, netaisyklingos formos, pailgas, maždaug 3,5 m ilgio ir iki 2,6 m pločio bei nuo 0,7-1 m aukščio rytų šone iki…
Peržiūrėti daugiauLiškiavos akmuo gulintis šalia Viedzmos griovos yra pilkai rausvas stambiagrūdis granitas, suskaldytas į keliolika įvairaus dydžio ir formos, nuo visai smulkių iki 2 m dydžio, akmens fragmentų, išsidėsčiusių gana kompaktiškoje teritorijoje. Akmuo anksčiau buvo netaisyklingos piramidės pavidalo, maždaug 6-7 m ilgio ir apie 5 m pločio bei iki 3 m…
Peržiūrėti daugiauLaumės akmuo stūkso ant griovos krašto, prie pat vieškelio iš Liškiavos į Žeimius. 100 m nuo Liškiavos kryžkelės, dešinėje kelio pusėje, maždaug 30 m nuo kelio krašto. Senų senovėje, labai seniai, kaip seni žmonės kalba, laumė nešė tą akmenį ir norėjo Nemuną užtvenkti ligi dvyliktos valandos. Tik kai gaidys užgiedojo,…
Peržiūrėti daugiau