Paršežeris

Paršežeris

Address

Paršežeris

GPS

55.646969406605, 22.305958271027

Address

Paršežeris

GPS

55.646969406605, 22.305958271027

Paršežeris – ežeras vakarų Lietuvoje, Šilalės rajone, Varnių regioniniame parke, apie 3,5 km į šiaurės rytus nuo Laukuvos. Paršežeris yra didžiausias natūralios kilmės vandens telkinys Tauragės apskrityje. Telkšo netaisyklingo pavidalo ledo lūstavietės duburyje. Ilgis iš pietvakarių į šiaurės rytus 2 km, plotis iki 1,3 km. Altitudė 157,6 m. Dubens šlaitai su terasomis, krantai žemi, daugiausia pelkėti. Iš pietų Paršežerį juosia ~ 150 ha Ežero žemapelkė, o iš šiaurės – ~ 90 ha Požerės aukštapelkė.

Į Paršežerį rytuose įteka Gaulė (Raudis), o šiaurėje su Lūksto ežeru jungia Sietuvų upė (Virvytės baseinas). Ežero pratakumas 220 % per metus.

Šalia ežero rytuose įsikūrusi Požerė, Strazdaliai, vakaruose – Burbiškiai. Netoli ežero šiaurvakarinio kranto stūkso Burbiškių piliakalnis. Pietrytiniame krante yra įkurta stovyklavietė, paplūdimys, žaidimų aikštelės, įrengtas pažintinis takas. Kiek atokiau į rytus eina kelias 160 Telšiai–Varniai–Laukuva.

Legendos

Buvusi lanka, kur tas ežeras yra. Žmonės šienavę. Šienaujant į tą lanką ir atėjęs iš laukų didžiausias paršas ir pradėjęs knisti. Žmonės žiūri — jis knisa ir knisa. Po kiek dienų ėmė ežeras ir nukrito. Sako, paršniokščia paršniokščia, sukas sukas — kriokesys didžiausias. Žmonės išlakstė. Ėmė tas ežejas ir nusileido. Nežino žmonės vardo, suėję ir šnekas:

— Vakar paršas kniso, kniso ir, matyt, iškniso. Ir pavadino tą ežerą Paršežeriu.

0 0 balsai
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Seniausius
Naujausius Daugiausiai įvertintus
Žiūrėti visus komentarus
View all comments
Gintautas
Gintautas
1 month ago

Kitas legendos variantas toks-Senovėje ežero vietoje buvo lanka. Vieną dieną iš kažkur atsirado paršas ir ėmė knisti žemę. Šienautojai paršą bandė išvyti, bet šis dar labiau kniso. Kur velėną praknisdavo, ten prasiverždavo vanduo. Lanka užtvino vandeniu ir patį paršą paskandino. Todėl žmonės ežerą ir ėmė vadinti Paršežeriu.

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x