Daugyvenė

Daugyvenė

Adresas

Daugyvenė. Žemėlapyje pažymėta upėįs atkarpa esanti šalia Raginėnų piliakalnio

GPS

55.793114847447, 23.865555524826

Adresas

Daugyvenė. Žemėlapyje pažymėta upėįs atkarpa esanti šalia Raginėnų piliakalnio

GPS

55.793114847447, 23.865555524826

Daugyvenė – upė šiaurės Lietuvoje, dešinysis ir ketvirtas pagal ilgį Mūšos intakas. Ištakos yra Ežerbalos pelkėje, esančioje už 5 km į pietvakarius nuo Šeduvos (Radviliškio rajonas). Teka į šiaurės rytus per Raudondvarį, Pakalniškius, apjuosia Raginėnų pilkapius, teka pro Rozalimą ir Klovainius.

Žiotys – už 91,4 km nuo Mūšos žiočių ties Rimšonių kaimu (Pakruojo rajonas). Čia stovi siaurojo geležinkelio Rimšonių tiltas. Beveik nuo 26 iki 60 km (skaičiuojant nuo upės žiočių) aplink Daugyvenę yra saugoma teritorija – Daugyvenės hidrografinis draustinis. Už 50,7 km nuo žiočių ties Raudondvariu upė užtvenkta. Raudondvario tvenkinio plotas 8,6 ha. Vaga aukštupyje yra koreguota, sausą vasarą aukštupys išdžiūsta.

Daugyvenės upės pakrantės, nuo Raginėnų iki pat Pakruojo rajono ribos, turtingos praeities paminklų. Čia randama daug radinių, įrodančių, jog ši vietovė VI–VII amžiuje, o kai kur net pačioje eros pradžioje, buvo tankiai apgyvendinta, čia galėjo būti miestas, pilis.

Net ir upės vardas tą teoriją patvirtina, juk Daugyvenė kildinama nuo žodžių „daug gyvena“. Tiesa, yra ir antras upės pavadinimo išaiškinimas. Neva joje daug žuvies būdavę, todėl žmonės ir praminę pagal tai, jog upėje „daug gyvių“ – Daugyvenė.

Legenda pasakoja, kaip upės pavadinimas atsiradęs. Senovėje čia di­delis miestas buvęs ir labai daug žmonių gyvenę. Bet vieną dieną mies­tas dingęs, jo vietoje upė bangavusi. Tada ir sumanyta jai Daugyvenės vardą duoti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *