Padievyčio piliakalnis

Padievyčio piliakalnis

Adresas

Padievyčio piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.5758333, 22.247

Adresas

Padievyčio piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.5758333, 22.247

Padievyčio piliakalnis – piliakalnis Šilalės rajone, Šiauduvos apylinkėse. Jis įrengtas Dievyčio ežero pietiniame krante esančioje masyvioje kalvoje. Piliakalnis apaugęs mišriu mišku, kuris anksčiau buvo kirstas, dalis aikštelės dirvonuoja, į jį rytiniu šlaitu veda kelias. Šlaitai statūs.

Į rytus nuo piliakalnio per Ežervyčio pelkę veda kūlgrinda.

Istorija

Dievyti išana­lizavus gaunam Dievo vietą (žemaitiškai vyta — reiškia vietą) Vardas rodo sakralinę kalno paskirtį. Kalnelis labai gražus, net kiek dailintas (Kšivickio nuomone), galėjo būti visai tinkamas būti alka. Ten pat yra ežeras Dievytis ir upe­lė Šventoji. Vietos labai gražios. Iš visa ko sprendžiant dvasianiam susikaupimui vieta labai tinkama. Kad čia senovėje žmo­nių būta ta vieta suinteresuotų, rodo ten pat per pelkes einanti kūlgrinda — slaptas kelias.

1 atsiliepimas apie „Padievyčio piliakalnis

  1. Gintautas

    Padavimai apie Padievaičio (Kvėdarnos) piliakalnį panašūs į apie kaimyninius pasakojamus. Atseit, piliakalnyje gyvenę švedai plėšę vietinius žmones, o jiems sunaikinti žemaičiai ėmėsi panašios gudrybės kaip Treigiuose: paleidę septynerius metus šviesos nemačiusius eržilus. Kol iš požemio išvilioti švedai juos stebėjo, vietiniai kariai puolė ateivius, dalį sunaikino, dalį paėmė nelaisvėn. Po to, nelietę švedų dievų statulų, auksinio krėslo ir daug urvuose buvusio turto, požemius žemėmis užvertė.
    Esama pasakojimų apie piliakalnyje slypinčius didelius turtus, kurie naktimis liepsnelėmis dega.
    Vietos gyventojų pasakota, kad vyriausias velnias čia užrašinėjo žmonijos nusikaltimus, o vėliau pats už bausmę buvo pakartas…

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *