Šiukščių piliakalnis

Šiukščių piliakalnis, Moliakalnis

Adresas

Šiukščių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.6401111, 26.0186389

Adresas

Šiukščių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.6401111, 26.0186389

Šiukščių piliakalnis, Moliakalnis – piliakalnis Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje, Šiukščių kaime, Degučių seniūnija. Pasiekiamas iš plento A6 Zarasai – Utena pasukus į kairę pietuosna link Skeldų, už 800 m pasukus į dešinę vakarų kryptimi ir pavažiavus 360 m – yra 100 m į dešinę šiaurėn nuo lauko keliuko, prieš sodybą priekyje.

Piliakalnis įrengtas atskiroje kalvoje, supamoje žemų pievų. Aikštelė ovali, pailga šiaurės – pietų kryptimi, 39 x 21 m dydžio, iki 1 m iškiliu viduriu. Joje rasta akmeninių kirvių. Jos pietiniame krašte supiltas 0,8 m aukščio, 19 m pločio pylimas, už kurio iškastas 17 m pločio, 0,5 m gylio griovys. Šlaitai vidutinio statumo, 8-10 m aukščio.

Piliakalnis labai apardytas arimų, dirvonuoja.

Istorija

Piliakalnis siejamas su 1268 m. minimo Nalšios kunigaikščio Šiukščio (Suxe), žuvusio 1272 m. pilimi.

XX a. viduryje jį ariant buvo rasta akmeni­nių kirvių (neišliko). Piliakalnis datuojamas I t-mečiu pr. Kr. I t-mečiu. Jį surado Lietuvos istorijos Institutas, žvalgomoji ekspedicija(vad. V. Vaitkevičius).

Padavimai ir legendos

Šiukščiuos yra kalnas. Ant kalno pastatytas kryžius. Tam kalne yra šeši užkeikti bernai, kavalieriai. Jie dvyliktoj nakties išeina iš kalno, susikuria ugnį ir skaito pinigus, aplink vaikštinėdami. Po dvylikės vėl prapuola.

Bernai, eidami naktigonės, nueina ant to kalno ir mato tuos šešis kavalierius, bet bijo eit arčiau ir, pažiūrėję, kol jie pranyksta, eina gult.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *