Šančių piliakalnis

Šančių piliakalnis, Kepeliušius, Pikelnia

Adresas

Šančių piliakalnis

GPS

54.9916389, 24.0574444

Adresas

Šančių piliakalnis

GPS

54.9916389, 24.0574444

Šančių piliakalnis, Kepeliušius, Pikelnia – piliakalnis ir gyvenvietė Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, į vakarus nuo Šančių kaimo, Lapių seniūnija. Pasiekiamas iš kelio 232 Vilijampolė–Žeimiai–Šėta  pagal lankytino objekto rodyklę (0,7 km), ties gamybiniais pastatais 400 m pasukus šiaurės kryptimi lauko keliuku link kolektyvinių sodų, nuo jų ribos paėjus į dešinę šiaurės rytų – šiaurės kryptimi 300 m. Piliakalnis yra Lapių geomorfologiniame draustinyje, miške, pusiaukelėje miško taku praeinama aukštos įtampos linijos proskyna, ties nuotykių parku pasukama į dešinę.

Piliakalnis įrengtas Neries dešiniojo kranto aukštutinės terasos kyšulyje, Margupio kairiajame krante. Aikštelė ovali, pailga šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi, 19×9 m dydžio. Šiaurės vakarų papėdėje, 6 m žemiau aikštelės yra 2 m pločio, 0,2 m gylio griovys, už kurio supiltas 0,3 m aukščio, 3 m pločio pylimas 1 m aukščio išoriniu šlaitu. Vakariniame šlaite yra 2,5 m pločio terasa. Šlaitai statūs, 8 (šiaurėje) – 18 m aukščio.

Piliakalnis apaugęs pušimis su krūmų pomiškiu, aikštelėje iškastas apkasas ir duobė.

Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu. Pietinėje papėdėje 0,3 ha plote yra papėdės gyvenvietė, kurioje rasta lipdytos keramikos.

Legenda pasakoja, kad seniau ta duobė buvo labai gili, o joje sėdė­davo velnias. Vaikai eidavo erzinti velnio – mesdavo į duobę akmenį ir bėgdavo nuo kalno kiek tik kojos neša. Kai bėgdavo, atrodydavo, kad ir velnias šalia alsuoja. Bet velniui bėgti greit atsibosdavo, jis grįžda­vo atgal, vaikams nespėjus į jo pusę atsisukti. Ir dabar tas velnias ten tebegyvena.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *