Suvieko piliakalnis

Suvieko piliakalnis, Žytkalnis –

Adresas

Suvieko piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.8395278, 26.1043889

Adresas

Suvieko piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.8395278, 26.1043889

Suvieko piliakalnis, Žytkalnis – piliakalnis Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje, į rytus nuo Suvieko, Suvieko seniūnija. Pasiekiamas plentu Grumbiniai – Suviekas, yra 300 m į dešinę šiaurėn nuo kelio, neprivažiavus Suvieko, tarp plento ir Suvieko ežero.

Piliakalnis įrengtas atskiroje kalvoje, Suvieko ežero pietiniame krante. Aikštelė keturkampė, pailga šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi, 155×17 m dydžio, 2 m aukštesne šiaurės vakarų dalimi. Šiaurės vakarų šlaite, 4 m žemiau aikštelės yra 40 m pločio terasa. Šlaitai vidutinio statumo, 8 m aukščio. Piliakalnis labai apardytas arimų, dirvonuoja.

1949, 1972 m. ir 1999 m. piliakalnį žvalgė Istorijos institutas. Kultūrinio sluoksnio nepastebėta. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu pr. m. e. – I tūkstantmečio pradžia.

Pakalnėje galima pastebėti liekanos tų volų, kurie seniau supę ir saugoję šį piliakalnį. Tai pilies ar šventyklos pamatų liekanos. Senų žmonių padavimai sako, kad Suvieką kadaisę valdęs narsus kunigaikštis Žytas. Kartą jį užpuolę vokiečiai kardininkai. Žytas narsiai gynęsis ir priešą nugalėjęs. Šiai pergalei įamžinti Žytas įsakė supilti aukštą kalną. Metams praėjus kardininkai iš pasalų užpuolė Žytą. Nors lietuviai ir dabar narsiai kovoję, bet negalėję atsilaikyti. Šiame kare žuvęs ir karingas Suvieko kunigaikštis Žytas. Jo kūnas buvo sudegintas ir kalne palaidotas. Nuo to laiko šis kalnas yra vadinamas Žytkalniu ar Žytkapiu. P Gipiškis ,,Zarasų kraštas“, 1936 m.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *