Berzgainių piliakalnis

Berzgainių piliakalnis

Adresas

Berzgainių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.2660833, 25.0568889

Adresas

Berzgainių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.2660833, 25.0568889

Berzgainių piliakalnis su gyvenviete – piliakalnis ir gyvenvietė Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje, Berzgainių kaime, prie dviejų bevardžių upelių santakos. Berzgainių landšaftinis istorinis draustinis.

Pailgą kalvą juosia upelių slėnis, iš rytų – aukštuma. Piliakalnis datuojamas I a.-XIII a. Spėjama piliakalnyje stovėjus vienai iš svarbiausių Mindaugo pilių.

Istorija

Piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus 1936 m. atliko Petras Tarasenka. Aikštelės vakarinėje dalyje jis ištyrė 10 x 1 m dydžio perkasą. Rado 0,8 m storio kultūrinį sluoksnį, jame – lipdytos grublėtu, lygiu paviršiumi ir žiestos keramikos, molinių verpstukų. 1970 m. tyrė Lietuvos istorijos institutas, nuo piliakalnio į šiaurę ir šiaurės rytus aptikta apie 2 ha senovės gyvenvietės liekanų. Rasta geležies gargažių, gyvulių kaulų, lipdytos ir žiestos keramikos. Radinius saugo Lietuvos nacionalinis muziejus.

1 atsiliepimas apie „Berzgainių piliakalnis

  1. Gintautas

    Padavimai pasakoja, kad šiame piliakalnyje yra užkasti Napoleono armijos pinigai. O kita legenda sako, kad piliakalnyje yra nugrimzdusi bažnyčia ir per šv.Vėlykų rekolekcijas girdisi kaip skamba tos bažnyčios varpas,o naktimis groja vargonai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *