Berzgainių piliakalnis

Berzgainių piliakalnis

Address

Berzgainių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.2660833, 25.0568889

Address

Berzgainių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

55.2660833, 25.0568889

Berzgainių piliakalnis su gyvenviete – piliakalnis ir gyvenvietė Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje, Berzgainių kaime, prie dviejų bevardžių upelių santakos. Berzgainių landšaftinis istorinis draustinis.

Pailgą kalvą juosia upelių slėnis, iš rytų – aukštuma. Piliakalnis datuojamas I a.-XIII a. Spėjama piliakalnyje stovėjus vienai iš svarbiausių Mindaugo pilių.

Istorija

Piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus 1936 m. atliko Petras Tarasenka. Aikštelės vakarinėje dalyje jis ištyrė 10 x 1 m dydžio perkasą. Rado 0,8 m storio kultūrinį sluoksnį, jame – lipdytos grublėtu, lygiu paviršiumi ir žiestos keramikos, molinių verpstukų. 1970 m. tyrė Lietuvos istorijos institutas, nuo piliakalnio į šiaurę ir šiaurės rytus aptikta apie 2 ha senovės gyvenvietės liekanų. Rasta geležies gargažių, gyvulių kaulų, lipdytos ir žiestos keramikos. Radinius saugo Lietuvos nacionalinis muziejus.

0 0 balsai
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Seniausius
Naujausius Daugiausiai įvertintus
Žiūrėti visus komentarus
View all comments
Gintautas
Gintautas
1 month ago

Padavimai pasakoja, kad šiame piliakalnyje yra užkasti Napoleono armijos pinigai. O kita legenda sako, kad piliakalnyje yra nugrimzdusi bažnyčia ir per šv.Vėlykų rekolekcijas girdisi kaip skamba tos bažnyčios varpas,o naktimis groja vargonai.

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x