Anykščių šilelis

Anykščių šilelis

Address

Anykščių šilelis. Žemėlapyje pažymėta automobilių stovėjimo aikštelė šalia Puntuko, Medžių Lajų Tako.

GPS

55.484598779216, 25.05849480629

Address

Anykščių šilelis. Žemėlapyje pažymėta automobilių stovėjimo aikštelė šalia Puntuko, Medžių Lajų Tako.

GPS

55.484598779216, 25.05849480629

Anykščių šilelis – šilas Anykščių rajone, Anykščių miškų šiaurinė dalis. 150 ha kraštovaizdžio draustinis. Ypač išgarsintas Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Šilelyje stūkso akmuo Puntukas, priešais jį – Karalienės liūnas, netoliese ir Puntuko brolis.

2015 m. pradėjo veikti Anykščių šilelio medžių lajų takas.

Padavimai ir legendos

Audio knyga – ANYKŠČIŲ ŠILELIS – Antanas Baranauskas, Skaito Inga Valinskienė

5 1 balsas
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Seniausius
Naujausius Daugiausiai įvertintus
Žiūrėti visus komentarus
View all comments
Gintautas
Gintautas
1 month ago

Akmuo Puntuko brolis yra maždaug pusiaukelėj tarp Ažuožerių ir Anykščių, Pašventupio šile. Riedulys yra mažesnis už Puntuką ir kitos kilmės, nors ir vadinamas broliu. Jis atrodo lyg didelis žvėris, iškišęs galvą iš žemės ir išsižiojęs. Vienas kraštas įskilęs, tad išties panašu į prasižiojusį, suakmenėjusį žvėrį. Pasakojama, kad kadaise čia buvusi senovės lietuvių šventykla.
Dar viena legenda apie šį akmenį pasakoja, kad seniai buvo labai šalta žiema. Vieną rytą žmonės atsikėlė ir ruošėsi apie savo namus, kai išgirdo kažką dundant, lyg griaustinį griaudžiant. Visi labai išsigandę galvojo, kad atėjo pasaulio pabaiga. Išbėgę į lauką pamatė, kad iš dangaus krenta didelis ugnies kamuolys. Nugalėję pirmąją baimę, nuėjo pažiūrėti ir pamatė didžiulį akmenį. Smarkiai krisdamas daug prasmego į žemę ir tik nedidelė jo dalis liko paviršiuje. Vėliau žmonės jį pradėjo vadinti Puntuko broliu, nes jis savo dydžiu panašus į Puntuką.

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x