Buteikių piliakalnis

Buteikių piliakalnis

Adresas

Buteikių piliakalnis

GPS

55.4173611, 25.0985278

Adresas

Buteikių piliakalnis

GPS

55.4173611, 25.0985278

Buteikių piliakalnis ir gyvenvietė – piliakalnis ir gyvenvietė Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje, prie Buteikių kaimo, apie 0,1 km į šiaurę nuo kelio Kurkliai-Kurkleliai.

Piliakalnis yra kaimo šiaurės rytų dalyje, Virintos intako Nevėžos dešiniajame krante, ilgos siauros kalvos rytinėje gale. Iš rytų ir pietų jį juosia Nevėžos slėnis, iš šiaurės – pelkėta dauba.

Istorija

Piliakalnis suardytas per Pirmąjį pasaulinį karą , jo aikštelėje ir šlaituose 1915 m. buvo įrengti apkasai. A

1942 m. piliakalnį žvalgė Petras Tarasenka. Piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus 1969 m. atliko Lietuvos istorijos institutas. Aikštelėje ir pietinėje papėdėje rasta kultūrinio sluoksnio liekanų, rytinėje – lipdytos lygiu, brūkšniuotu ir grublėtu paviršiumi keramikos, geležies šlako. Piliakalnis datuojamas 1 tūkstantmečiu.

1 atsiliepimas apie „Buteikių piliakalnis

  1. Gintautas

    Pasakoja žmonės, kad sukilimo metais sukilėliai kepurėmis supylė labai didelį piliakalnį, kurį dabar vadina Buteikių piliakalniu. Toje vietoje buvo smarkūs mūšiai. Netoli to piliakalnio yra Giltinės pieva, praminta, kad joje žuvo daug rusų ir sukilėlių. Toje pievoje naktigoniams vaidendavosi: girdėdavo mažo vaiko verksmą. Kada vienas naktigonių paklausė: „Ko verki ir ko tau reikia?“, tai jam kažkas atsakė: „Noriu krikšto!“ Tada tas bernas pasakė: „Tavo vardas bus Giltinė“. Po to jau niekas daugiau nesivaidendavo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *