Mokas ir Mokiukas

Mokas ir Mokiukas

Address

Akmuo Mokas ir Mokiukas. Žemėlapyje pažymėta tiksli akmenų vieta.

GPS

55.1647419, 24.6500146

Address

Akmuo Mokas ir Mokiukas. Žemėlapyje pažymėta tiksli akmenų vieta.

GPS

55.1647419, 24.6500146

Akmenys „Mokas ir Mokiukas“ – du masyvūs rieduliai Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje, gulintys prie kelio 4930  Tauragnai–Šeimatis–Daunoriai , Šeimaties kaime. Beje, mokais, mokienėmis ir mokiukais vadinamų riedulių randama ir kitose Lietuvos vietose (žinomiausias – Mokas Ukmergės rajone).

Mokas yra apie 1 km į šiaurę nuo Tauragno ežero. Rausvo granito akmuo – 3,66 m ilgio, 3,3 m pločio, 2,8 m aukščio, jo vakarinėje pusėje iškalta 1866 data, stačiatikių kryželis, pietrytinėje pusėje – data 1813, raidės M, J, L, M. Mokiukas yra prie Moko. Rausvo granito akmuo – 1,4 m ilgio, 1,15 m pločio, apie 1 m aukščio.

Padavimai ir legendos

Senų senovėje gyvenęs žmogus, vardu Mokas. Turėjęs jis žmoną ir sūnų. Darbšti buvo Moko šeima, dirbusi už visą giminę. Tačiau nusivylęs žmonių tingumu, Mokas nusiminęs ir pats nustojęs dirbti. Žmonės ėmė ant jo pykti, tad teko Mokui keltis kitur. Kartu su žmona ir sūnumi jis iškeliavo šiaurės link. Tačiau kelią pastojo Tauragno ežeras, kurį reikėjo perplaukti. Mokas pamokė žmoną ir sūnų plaukiant nesigręžioti ir nežiūrėti atgal. Sūnus paklausęs, o Mokienė nepaklausiusi ir nuskendusi. Verkęs Mokas, išlipęs ant kranto ir stovėjęs tol, kol suakmenėjęs. Ir dabar jis toje vietoje tebestovi. O Tauragno dugne liko Mokienė – didelis akmuo, į kurį žvejai dažnai tinklus suplėšo.

 

0 0 balsai
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Žiūrėti visus komentarus
View all comments
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x