Obelijos piliakalnis

Obelijos piliakalnis, Zaramkalnis, Obelytė III

Adresas

Obelijos piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

54.2926667, 23.8444444

Adresas

Obelijos piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

54.2926667, 23.8444444

Obelijos piliakalnis, Zaramkalnis, Obelytė III – piliakalnis Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, Miroslavo seniūnija. Pasiekiamas iš plento 132 Alytus–Seirijai–Lazdijai  ties Seiliūnais pasukus į dešinę vakarų kryptimi, keliu pavažiavus link Zaramciškių 3 km, po to paėjus Obelytės ežero rytiniu krantu į šiaurę 1 km – yra miške, 350 m į šiaurę nuo jo pietinio krašto.

Piliakalnis įrengtas Obelijos ežero rytiniame krante esančios kalvos šiauriniame gale. Piliakalnis apaugęs lapuočiais medžiais, yra dendrologiniame draustinyje.

Istorija

Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio viduriu – II tūkstantmečio pradžia.

1 atsiliepimas apie „Obelijos piliakalnis

  1. Gintautas

    Obelijos ežero rytiniame krante, gražios giraitės pakraštyje dunkso balno pavidalo Obelijos piliakalnis. Anksčiau prie piliakalnio buvo „Zeremiškių” dvaras ir todėl vietinių žmonių piliakalnis vadinamas „Zaramkalniu”. Legenda byloja, kad šiame kalne prasmegusi bažnyčia, kurios varpų gausmą galima išgirsti ir dabar. Anksčiau kalne buvusi kiaurymė, į kurią įmetus akmenėlį aidas dar ilgai skambėdavęs. Pasakojama, kad čia negalima buvo pasilikti naktį ir sekmadienio vidurdienį, nes vaidendavosi.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *