Rimiečio ežeras

Rimietis

Address

Rimiečio ežeras. Žemėlapyje pažymėtas taškas ant kelio Neravai – Kelmynai. Čia ežeras pasiekiamas patogiausiai.

GPS

54.289328615374, 23.496901988983

Address

Rimiečio ežeras. Žemėlapyje pažymėtas taškas ant kelio Neravai – Kelmynai. Čia ežeras pasiekiamas patogiausiai.

GPS

54.289328615374, 23.496901988983

Rimiečio ežeras arba Rimietis – ežeras pietvakarių Lietuvoje, Lazdijų rajone, apie 7 km į šiaurę nuo Lazdijų. Ilgis iš pietvakarių į šiaurės rytus – 2,02 km, plotis – iki 1,26 km. Giliausia ežero vieta (6,8 m) yra vakaruose. Kranto linija, kurios ilgis yra 7,8 km, labai vingiuota. Krantai žemi, daug kur pelkėti (ypač pietuose, rytuose), vakaruose aukštėlesni. Ežero pakrantės gausiai užžėlę švendrais, nendrėmis, plūdėmis, meldais, lūgnėmis. Apyežerėje daugiausia pievos ir laukai, pavieniai medžiai. Atabradas dumblingas, tik vakaruose smėlėtas.

Iš ežero išteka Šešupės intakas Kirsna, įteka Raišupis (Lazdija), Balinė ir keletas upelių. Balinės upelio įtekėjimo įlankos išplatėjusiame gale susiformavo naujas ~ 11 ha ežeras, užakus tos įlankos protakai su Rimiečio ežeru (anksčiau ežero plotas buvo ~ 1,7 km²).

Į rytus nuo Rimiečio ežero telkšo Bakšių, Teizininkų, Teizų ežerai. Pietvakariniame ežero krante įsikūręs Rimiečio kaimas ir Neravai, šiaurėje – Šilėnai, rytuose – Kurdimakščiai. Seniau buvo ornitologiniu draustiniu.

Vandenvardis Ri̇̀mietis kildinamas iš žodžio rimti („tilti, ramintis, būti ramiam“).

Legendos

Nabašnykas tėvas pasakojo, kad pirmiau ten naktigoniai jojo. Vienas arklius prisirišo, maišą su šiaudais pasidėjo ir užmigo. Tik girdi, kad jį kas kelia:

— Kelkis,— sako,— ir eik greičiau! Bėk iš čia! Ir kur toli bėk, nes jei neklausysi, bus mirtis tau!

Ir jisai taip sapnuoja. Ir vėl — jis tik užmigo, akis sudėjo, ir vėl taip:

— Kelkis ir bėk!

Atsikėlė, pasiėmė maišą ir žiūro, kad rimuoja jautis: tik mū, mū, mū! Ir paskui jį ežeras eina. Tai dabar Rimiečiu vadina tą ežerą. Jis atėjo iš ten kur, iš Žemaitijos. Jautis ėjo pirma, o ežeras ėjo paskui tą jautį.

0 0 balsai
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Žiūrėti visus komentarus
View all comments
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x