Laumės akmuo

Laumės akmuo

Adresas

Laumės akmuo. Žemėlapyje pažymėta tiksli akmens vieta.

GPS

54.305129228305, 23.793945908546

Adresas

Laumės akmuo. Žemėlapyje pažymėta tiksli akmens vieta.

GPS

54.305129228305, 23.793945908546

Metelių regioninio parko teritorijoje, prie Papėčių kaimo vakarinio pakraščio, Metelio ežero terasos šlaite įstrigęs tamsus granitinis kiaušinio formos riedulys, vadinamas Laumės akmeniu. Jo aukštis siekia 2,1 m, apimtis – 10 m.

Pasak legendos, senų senovėje prie Metelio ežero stovėjo sena su­krypusi trobukė, o joje gyveno burtininkė Laumė. Niekas nežinojo, nei kada ji gimusi, nei kas jos tėvai buvo, nei iš kur ji čia atsirado. Ji turėjo gal šimtą, gal pusantro šimto metų, atrodė sena sena, bet vis nemirė, nors žmonės kiek kartų buvo tarę, kad jos nebėra.

Ilgai niekas nematė burtininkės paežere vaikščiojant, nei pirkutėj švie­sos žibant. Sumanė kaimo moterys nueiti Laumės pažiūrėti, bet trobelėje jos nerado. Sugrįžusios į namus paleido dar daugiau gandų apie burtinin­kę, dar daugiau visokių baisybių papasakojo. Po tųjų kalbų trobelė dingo, o jos vietoje žmonės išvydo didžiulį akmenį. Ir dabar žmonės lenkia šią vietą, jei prireikia vakare ar naktį važiuoti šalia esančiu keliu. Vieną tamsią naktį pro šį kalną važiavo vyras su žmona. Netikėtai prie jo sustojo arkliai ir pasigirdo avies bliovimas. Paėmė jie tą avį ir parsivežė. Paliko ją kluone, vežime. Naktį sapnuoja, kad kluonas dega. Šoko iš lovų ir pasileido gesinti. Tik atvėrus duris ugnis užgeso, ir pamatė iš kluono išeinant moteriškę. Užgiedojo gaidžiai, ir ji prapuolė. Ryte arkliaganiai pasakojo švintant matę ant Jurakalnio atbėgusią seną moteriškę, kuri pasivertė akmeniu.

Paskui vis daugėjo pasakojimų, kad akmuo naktimis virsdavo burtininke, kuri iki pirmųjų gaidžių gąsdindavo vėlyvus keleivius. Vietiniai šį akmenį ir praminė Laumės akmeniu.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *