Kaupiškių piliakalnis

Kaupiškių piliakalnis

Adresas

Kaupiškių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

54.5413333, 22.70175

Adresas

Kaupiškių piliakalnis. Žemėlapyje pažymėta tiksli piliakalnio vieta.

GPS

54.5413333, 22.70175

Kaupiškių piliakalnis su gyvenviete – piliakalnis ir gyvenvietė Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje, į vakarus nuo Kaupiškių, Vištyčio seniūnija. Pasiekiamas plentu  186  Kybartai–Vištytis, Kaupiškiuose ties kapinėmis kairėje pasukus į dešinę vakarų kryptimi ir pavažiavus 1 km, yra į dešinę šiaurėje nuo kelio.

Piliakalnis įrengtas didelės kalvos viršūnėje. Aikštelė ovali, pailga šiaurės rytų – pietvakarių kryptimi, 74×30 m dydžio, per 3 m iškilusiu viduriu. Joje rasta grublėtos ir lygios keramikos. XIX a. minimi buvę pylimai. Šlaitai statūs, 16 m aukščio.

Piliakalnis labai apardytas arimų ir apkasų, šiaurės rytų – rytų šlaitą suardė žvyrduobė. Jis dirvonuoja. 1965 m. piliakalnį žvalgė Istorijos institutas, 1972 m. – Mokslinė metodinė taryba. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu.  Pietvakarinėje ir šiaurinėje piliakalnio papėdėse, 1,5 ha plote yra papėdės gyvenvietė, kurioje rasta grublėtos ir lygios keramikos.

Piliakalnis nelieka nepastebėtas. Nuo piliakalnio matyti gražus gamtos peizažas. Manoma, kad Kaupiškių piliakalnis susijęs su baltų gentimis. Todėl, 2011 m. rugsėjo mėn. baltų dienai paminėti ant Kaupiškių piliakalnio buvo uždegtas laužas baltų vienybės proga. Ant piliakalnio buvo sukrautas akmenų aukuras tam, kad nebūtų išdegintas piliakalnio paviršius. Šią idėją sugalvoję aktyvistai norėjo, kad nuo kalno matytųsi buvusios prūsų žemės, netoli – ir kaimynai lenkai. Laužo uždegimas tarsi tradicija, kuri sukviečia ne tik visus vilkaviškiečius, bet kartu ir kaimynus iš Šakių bei Marijampolės.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *