Kapstatų ežeras

Kapstatas arba Laigis

Adresas

Kapstatas

GPS

55.702609008246, 21.733660697937

Adresas

Kapstatas

GPS

55.702609008246, 21.733660697937

Kapstatų ežeras, Kapstatas arba Laigis – ežeras vakarų Lietuvoje, Klaipėdos rajone, apie 1 km į šiaurę nuo Endriejavo. Ilgis vakarų-rytų kryptimi 1,3 km, plotis iki 0,5 km. Gylis siekia 2,4 m. Krantai žemi, rytinis miškingas. Ežerą supa Paežerių žemapelkė. Rytuose įteka Dievupis, vakaruose išteka Minijos intakas Veiviržas. Į rytus įsikūrę Kapstatų, į šiaurę – Ližių kaimai. Pietinėje pakrantėje yra paplūdimys.

Vietovardis Kãpstatas kildinamas iš tokio pat žodžio, reiškiančio „vieta, aptverta nusmailintais kuolais“. Pavadinimas Laigis siejamas su laigoti („šokti“), laigyti („šokinėti, bėgioti, siausti“), laiginti („raginti, skubinti“).

Legendos

Toje vietoje, kur dabar Kapstatų ežeras, seniaus buvusi didelė graži lanka. Vieną kartą pačioj šienpiūtėj atėjo pas darbininkus vokietukas ir sako:

— Skubinkitės, skubinkitės: pareis didelis svetys!

Ir taip rodėsi jis žmonėms per visą savaitę ir vis ragino skubintis. Kada žmonės nušienavo tą lanką, užėjo didelis juodas debesis, sustojo prie tos lankos ir nebesijudina iš vietos. Pradėjo kiti kalbėt, kad reikia to debesies įspėti vardą, tada jis iš tos vietos pasitrauks. Na, ir spėjo visi, kas beišmanė. Bet niekas negali jo vardo įspėti. Buvusi viena apyžabalė bobelė. Eina ir eina to debesies veizėti. Veizi, ranką prie akių prisidėjusi, ir sako:

— Kap status.

Kai tik ji ištarė tą žodį, debesis su didele ūžle šniokšle nusileido ant tos lankos, ir pasidarė ežeras.

Tas ežeras už kiek laiko vėl kelsis iš vietos ir eis toliau. Eis per pat Endriejavą. Debesies kampas užklius už bažnyčios varpnyčios, prakiurs ir paskandins visą Endriejavą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *