Sodyba „Šilas”

Kaimo turizmo sodyba “Šilas”

Adresas

Sodyba "Šilas". Žemėlapyje pažymėta tiksli sodybos vieta.

GPS

54.185619206923, 24.131523370743

Žiniatinklis

Adresas

Sodyba "Šilas". Žemėlapyje pažymėta tiksli sodybos vieta.

GPS

54.185619206923, 24.131523370743

Žiniatinklis

Kaimo turizmo sodyba “Šilas” įsikūrusi Dzūkijos nacionaliniame parke, Maksimonių kaime, 4 km nuo Merkinės, juodosios keramikos kaimynystėje, Varėnos rajone, miško apsuptyje, 900 metrų nuo sodybos – Nemuno upė, 300 metrų Pakampio ežeras, su tilteliu ir valtele, Bedugnis ir Ešerinis ežerai nutolę po 1,5 km. Kaimo turizmo sodybą supa pušynas, vadinamas Šilu.

Pagrindinis kaimo turizmo sodybos „Šilas“ privalumas yra ramybė ir privatumas, kaimo turizmo sodyba yra skirta vienai kompanijai, todėl niekas netrukdys Jums mėgautis ramybe ir užmiršti rūpesčius. Kaimo turizmo sodyboje galėsite poilsiauti ir pramogauti, nes čia įrengta rąstinė pirtis, mokoma amatų, vedamos ekskursijos ir edukacinės programos, vyksta kulinarinio paveldo degustacija, teikiamos baidarių bei dviračių nuomos paslaugos, šalia kaimo turizmo sodybos teka Merkio ir Nemuno upės, trys ežerai, aplinkui kaimo turizmo sodybą driekiasi miškai, idealiai tinkantys grybavimui, uogavimui bei vaistažolių rinkimui, upės ir ežerai, tinkantys žvejybai.

Kaimo turizmo sodyboje vienu metu gali ilsėtis virš 40 svečių. Yra keturi pastatai – didelis namas su 50 vietų sale ir 6 miegamaisiais; pirties pastatas su sale ir 2 miegamaisiais bei amatų dirbtuve. Yra du mažesni namai šeimoms, viename iš jų įrengta dar viena pirtis. Patalpose yra įrengta virtuvė, WC ir dušai, židiniai. Lauke – pavėsinės, laužavietės ir daugybė vietos Jūsų pramogoms, žaidimams, pasivaikščiojimui. Kaimo turizmo sodyboje “Šilas” taip pat yra galimybė rengti edukacines programas, seminarus, amatų mokymus, kolektyvų vakarėlius, gimtadienio šventes (iki 50 žmonių).

Dzūkijos kraštas nuo seno garsėjo amatais, darbščiais, draugiškais ir vaišingais žmonėmis. Šio krašto kaimus mažiausiai palietė civilizacija. Išliko čia ir dzūkiškos medinės pirkelės, o daugumoje jų – audimo staklės, verpimo rateliai, kiti senoviniai rakandai.

Anksčiau kaimo moterys sueidavo į vieną pirkią ir kartu vakarodavo. Susirinkę jos ausdavo, plėšydavo plunksnas, megzdavo, siuvinėdavo, pindavo, darė šiaudinius sodus. Taigi atgaivinti, puoselėti ir išsaugoti amatus Dzūkijoje turime neblogas sąlygas, nors su kiekvienais metais kaimai sensta, pamažu krašto tradicijos, papročiai, amatų paslaptys slenka užmarštin.

Turtinga Dzūkija ir savo gamtos grožiu. Atvykę svečiai čia gali ne tik pasigrožėti gamta, prisirinkti grybų ir uogų, susipažinti su krašto istorija, bet ir išmokti vieno ar kito amato.

Kviečiame pažinti Merkinės apylinkes, aplankyti kaimynystėje įsikūrusias keramikos dirbtuves, pasidžiaugti pušynų oru, čiulbančiais paukščiais, pasigrožėti medžio drožėjų plenero darbais, išmokti jums patinkančio amato paslapčių ir išgerti pievose surinktų ekologiškų, vaistingųjų žolelių arbatos.

Atvykę svečiai, turi galimybę susipažinti su šio krašto papročiais, tradicijomis, amatais, pasirinktinai pagal sertifikuotas amatų mokymo programas išmokti:

  1. lieti vaškines žvakes,
  2. pasigaminti šiaudinį sodą ar žaisliukų Kalėdų eglutei papuošti,
  3. velti vilną,
  4. tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius,
  5. pasidaryti verbą ar sausų gėlių puokštę,
  6. karpyti karpinius iš popieriaus,
  7. nusipinti kraitelę iš karnų,
  8. išsikepti dzūkišką bandą ar grikinę babką duonkepėje krosnyje.

 

KONTAKTŲ FORMA

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *